Longboard w Warszawie – gdzie można jeździć?

Stale rośnie liczba osób zainteresowanych jazdą na longboardzie. Stąd nie dziwi pytanie, gdzie właściwie można się na nim przemieszczać. Jeśli chcemy podszkolić swoje umiejętności, stolica będzie bardzo dobrym miejscem. Mamy tutaj mnóstwo kierunków, by przemierzać betonowe szlaki na desce. Do wyboru są szerokie i gładkie trasy. Każdy miłośnik jazdy na longboardzie z pewnością wybierze dla siebie idealne miejsce, które spełni jego oczekiwania.

Park Szymańskiego

Warszawa obfituje w miejsca, w których można jeździć na longboardzie. W Parku Szymańskiego do dyspozycji mamy ścieżkę rowerową oraz kilka ścieżek dla pieszych. To bardzo dobre miejsce dla osób początkujących oraz zaawansowanych. jeśli poszukujemy miłego miejsca do ćwiczenia nowych trików, odpoczynku czy dancingu, będzie to strzał w dziesiątkę. Jeśli chodzi o samo natężenie ruchu, w weekendy jest ono znacznie większe, ale i tak powinniśmy bez trudu znaleźć wolne miejsce dla siebie. Spora część Parku Szymańskiego jest oświetlona, więc można korzystać z longboardu nawet wieczorem. Jest tu także niewielki skatepark, ławeczki, drzewa, jeziorko, przy którym możemy odpocząć w razie potrzeby. Mamy także bardzo dobry dojazd z wielu miejsc.

Cytadela Warszawska

Wokół Cytadeli Warszawskiej możemy pojeździć na longboardzie po asfaltowym chodniku. Co ważne, droga tutaj jest oświetlona, jednak minusem jest fakt, że jest dość ruchliwa. Chodnik jest stosunkowo szeroki, dlatego w razie potrzeby możemy wyprzedzać. Miejsce to nada się do jazdy dla przyjemności. Cała trasa ma ok. 800 metrów. Ważne, by uważać na psy, które lubią spacerować tutaj ze swoimi właścicielami. Dodatkowym atutem są ciekawe widoki, które możemy obserwować podczas jazdy.

Plac Lelewela

Plac Lelewela to niewielki park, w którym znajdziemy dwa place zabaw i asfaltowe boisko do kosza. Większość chodników to kostka, dlatego nie za bardzo nadaje się do jazdy, z kolei reszta to jasny i gładki asfalt, który tworzy pętle z ostrymi zakrętami. Mamy także do dyspozycji lekki zjazd. Co istotne, miejsce jest dobrze oświetlone i jest tutaj niewielki ruch. To dlatego sprawdzi się na pierwsze jazdy longboardem. By trasa była ciekawsza, możemy wykorzystać pachołki.

Ulica Czarnieckiego

Ostatnim miejscem dobrym do jazdy na longboardzie jest ulica Czarnieckiego oraz jej okolice. Sama ulica jest dość szeroka, dlatego wprost idealnie nadaje się do jazdy – podobnie jak jej olica, czyli małe i większe uliczki, które są asfaltowe i bardzo dobrze oświetlone. Miejsce jest przeznaczone bardziej dla osób początkujących niż zaawansowanych. Możemy trenować jazdę dzięki temu, że nie ma prawie ruchu samochodowego. Nie wszędzie asfalt będzie idealny, jednak bez wątpienia nie możemy narzekać. Na ulicy Czarnieckiego możemy robić wszelkie triki, slalomy. Z pewnością poczujemy prawdziwą przyjemność z jazdy. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na klon, który jest pomnikiem przyrody. W niedalekiej odległości mieści się również park Żeromskiego.