Wiązania do deski snowboardowej

Wiązania snowboardowe to niezbędny element sprzętu snowboardowego. Wybór odpowiedniego modelu wiązań ma ogromny wpływ na komfort jazdy, dlatego należy podchodzić do niego z ogromną rozwagą. Jest to szczególnie istotne w momencie, gdy preferujemy określony styl jazdy. Wybierając wiązania do snowboardu musimy zwrócić uwagę na kilka elementów: flex, czyli jakość pompek, strapów, sztywność wiązania, high backów.

Istotną rolę odgrywa również sam materiał, z jakiego zostały wykonane wiązania na snowboard. Sztywność wiązań dopasowuje się do sztywności deski oraz butów. Twarde, a jednocześnie sztywne wiązania snowboardowe fastec będą odpowiednie do twardej deski, natomiast miękkie wiązania wybieramy do miękkiej deski. Za sztywność wiązań odpowiada materiał.

Wiązania snowboardowe wyprzedaż

Wiązania snowboardowe wcale nie muszą kosztować wiele. W naszym internetowym sklepie sportowym czekają na Ciebie promocyjne ceny. To właśnie dzięki temu możesz kupić tanie wiązania snowboardowe dopasowane do stylu jazdy ridera.

Jeśli chodzi o freestyle, najlepiej wybrać miękkie wiązania o niskim flexie. W przypadku freeridu idealne będą sztywne wiązania do deski, które zapewnią stałą kontrolę nad deską. Jeśli należysz do grona snowboardzistów, którzy nie mają sprecyzowanej techniki, najlepszym wyborem będą wiązania snowboardowe damskie lub męskie o średnim flexie.

Wiązania deska snowboardowa – rodzaje

Można wyróżnić dwa rodzaje wiązań, jeśli chodzi o snowboard. Wiązania twarde i miękkie. Twarde wiązania sprawdzą się przede wszystkim w jeździe slalomowej czy do ścigania się w snowboard crossie. Wiązania snowboardowe oferowane przez sklep są wysokiej jakości, więc zapewniają bezpieczeństwo.
Należy dodać, że do większości desek sprawdzą się jednak wiązania miękkie, które zapewniaja swobodę, a jednocześnie są bardzo komfortowe w użytkowaniu. Miękkie wiązania zapina się klasycznie – dwoma paskami z pompkami bądź za pomocą szybkiego wiązania – fastec. To właśnie wiązania fastec są wyposażone w system szybkiego zamykania i otwierania. Zasada działania opiera się na odchyleniu łyżki do tyłu, a następnie wsunięciu bądź wysunięciu buta z podstawy wiązania.

Szeroka oferta wiązań snowboardowych

W naszym internetowym sklepie sportowym można znaleźć różnorodne wiązania snowboardowe. Dzięki temu każdy może wybrać dokładnie takie, jakich potrzebuje. Posiadamy zarówno wiązania snowboardowe damskie, jak i męskie. Bogata kolorystyka i ciekawe wzornictwo pozwolą Ci wyróżnić się na stoku.

Warto pamiętać o tym, że dobry sprzęt snowboardowy to nie tylko deska. Wiązania muszą być dopasowane do rodzaju deski, dlatego można także zdecydować się na gotowy zestaw. Podczas wyboru odpowiednich wiązań, uwzględniamy swoje umiejętności oraz doświadczenie.

Wiązania snowboardowe miękkie lub twarde mogą być wyposażone w tradycyjne paski lub w system szybkiego zapinania. Koniecznie trzeba wziąć pod uwagę zarówno rodzaj deski, jak i swoje indywidualne preferencje, by zagwarantować sobie ponadprzeciętny komfort i wygodę.