Kurtki

Wybór odpowiedniej zimowej lub jesiennej kurtki sportowej, nie jest najłatwiejszy. Na rynku jest przesyt produktów w wielu modelach i różnych cenach. Na co zwracać uwagę podczas zakupu i które kurtki najlepiej sprawdzą się w trudnych warunkach? Zapraszamy do lektury.

Kurtki sportowe, zimowe męski i damskie

Aby wybrać odpowiednią kurtkę zimową, należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych elementów. Pierwszym z nich jest wypełnienie produktu. Jeżeli zależy Ci na lekkiej kurtce, najlepiej sprawdzą się produkty z naturalnego puchu i z dodatkiem pierza. Dzięki tym elementom kurtka staje się lekka, zapewniając jednocześnie poczucie ciepła i odpowiednią wentylację. Są to kwestie bardzo istotne w kontekście kurtek na snowboard, narty lub do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrze.

W przypadku uprawiania sportów czy górskich spacerów doskonale sprawdzą się również kurtki ze sztucznego materiału z polarowym wypełnieniem lub podszewką. Materiał, z którego są produkowane, jest najczęściej nieprzemakalny i bardzo trwały. Przykładem może być tkanina Gore-tex, która nie przepuszcza wody i doskonale izoluje od wiatru, zapewniając izolację termiczną i ciepło. Produkt jest więc doskonałym wyborem dla osób lubiących aktywny wypoczynek. Jedynym minusem jest cena. Kurtki zimowe z Gore-tex, to wydatek rzędu minimum 600 zł. Tanie kurtki sportowe, mogą posiadać gorsze specyfikacje.

Kurtki sportowe jesienne

Kolejną z kategorii kurtek sportowych dostępnych na naszej stronie silesiasport.pl, są produkty przystosowane na jesień i wczesną wiosnę. Aby zapewnić komfort użytkownikom, kurtka powinna posiadać podszewkę, zabezpieczającą przed chłodem i wiatrem. Warto jednak pamiętać, że warstwa ocieplenia nie powinna być zbyt duża. Jesienna i wiosenna pogoda lubi płatać figle związane ze skokami temperatury. W takich wypadkach przebywanie w zbyt gorącej kurtce może spowodować przegrzanie, a w połączeniu z chłodnym wiatrem doprowadzić do przeziębienia. Odpowiednia termoizolacja jest więc kluczowym elementem. Ponadto, kurtka powinna posiadać kołnierz, stójkę lub kaptur. W przypadku deszczu lub wiatru te elementy mogą być kluczowe.

Kurtki sportowe męski i damskie

Jeżeli szukasz kurtki sportowej, która doskonale sprawdzi się podczas treningu, jazdy na rowerze lub zwykłego jesiennego spaceru, musisz zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Jedną z nich jest na pewno odpowiedni materiał, który nie będzie krępował Twoich ruchów, a jednocześnie zapewni termoizolację i ciepło. Kolejnym ważnym elementem kurtki sportowej są szwy, które nie powinny odstawać od materiału. W przypadku tanich modeli potrafią się również pruć, co skutkuje krótkim użytkowaniem produktu.

Kołnierz i kaptur to równie istotne elementy odpowiedniej kurtki sportowej jesiennej. Zbyt duże odsłonięcie szyi lub przemoknięcie podczas ulewy, może popsuć najlepszy urlop. W zależności od użytkowania ważna jest również długość kurtki. Od kilku lat dużą popularnością są tak zwane parki sięgające do długości uda. Te i inne produkty w doskonałych cenach znajdziesz w naszym sklepie silesiasport.pl. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.