Filtruj

Wyświetlanie jednego wyniku

Akcesoria serwisowe do nart, snowboardu

Każdy, kto regularnie jeździ na nartach czy snowboardzie, z pewnością zdaje sobie sprawę z faktu, że o sprzęt narciarski trzeba dbać. Tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się jego długą żywotnością. W razie potrzeby można zakupić akcesoria serwisowe.

Mając sprzęt narciarski bezwzględnie trzeba pamiętać o jego czyszczeniu. Nie przewozimy niezabezpieczonych nart na dachu samochodu. Odpowiedni będzie pokrowiec lub box. To istotne, dlatego, że niezabezpieczonych nart nie da się już dokładnie wyczyścić. W tym czasie zachodzą w nich reakcje chemiczne ze środkami, które znajdują się na jezdni. Prowadzi to do uszkodzenia krawędzi i wiązań. Po każdym użyciu czyścimy narty i pamiętamy o ich właściwym przechowywaniu. Warto się zaopatrzyć w protektory, które zabezpieczających nos i ogon przed rozwarstwieniem.

Serwisowe akcesoria wysokiej jakości

Kluczowe znaczenie ma także ostrzenie krawędzi oraz regeneracja ślizgu sprzętu snowboardowego oraz narciarskiego. Dzięki temu poczujemy przyjemność z jazdy, a jednocześnie zadbamy o swoje bezpieczeństwo. Panuje błędne przekonanie, że krawędź służy do jazdy. Jej zadaniem jest dynamiczna zmiana kierunku jazdy, umożliwienie zatrzymania się, poruszanie się po założonym torze jazdy.

Stępione krawędzie, które dodatkowo są zardzewiałe, powodują złe hamowanie, panowanie nad nartą w trudnych sytuacjach bywa niemal niemożliwe. Za szybkość i płynność jazdy odpowiada regeneracja ślizgów. Musimy uzupełniać uszkodzenia, które powstały na powierzchni. W tym celu przydadzą się akcesoria serwisowe lub wizyta w dobrym serwisie.

Dbanie o narty i snowboard

Jeśli chcemy właściwie zadbać o nasz sprzęt narciarski i snowboardowy, konieczne jest także smarowanie. To końcowy etap, którego celem jest uzyskanie bardzo dobrym właściwości jezdnych. Możemy zdecydować się na smarowanie na zimno lub na gorąco. Smarowanie na gorąco jest bardziej skuteczne, a dodatkowo wytrzymuje dłuższy okres używania sprzętu. Smarowanie na zimno może odbywać się przed wyjściem na stok. Bardzo ważne jest to, by pamiętać, że nie jeździmy po zamkniętych odcinkach tras. Nie można także dojeżdżać po parkingu, udając się do własnego samochodu. Jeśli spełnimy wszystkie te warunki, sprzęt narciarski i snowboardowy będzie w lepszej kondycji.

Wiele osób zastanawia się, jak dbać o narty i snowboard po sezonie, by posłużyły nam jeszcze przez długi czas. Jeśli wrócimy z ferii czy wakacji w górach, konieczne jest wyjęcie nart lub snowboardu z pokrowca, dokładne oczyszczenie i osuszenie z zabrudzeń. Kolejno pozostawiamy je w suchym, przewiewnym miejscu. Tak zadbany sprzęt poczeka do kolejnego sezonu. Oczywiście drobne naprawy się czasem zdarzają, dlatego w internetowym sklepie sportowym silesiasport.pl, czekają na Ciebie różnorodne akcesoria serwisowe, które są niezbędne dla każdego narciarza czy snowboardzisty. Zachęcamy do zapoznania się już teraz z pełną ofertą, a w razie potrzeby, służymy fachową poradą podczas wyboru akcesoriów serwisowych!