Filtruj

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Skate kaski

Nie ulega wątpliwości, że kask do jazdy na rolkach jest prawdziwym niezbędnikiem. To najważniejszy element, jeśli chodzi o ochraniacze. Planując uprawiać sport, koniecznie musimy kupić kask skate. Niezależnie od tego, czy jesteś osobą początkującą, czy od wielu lat jeździsz na rolkach, deskorolce, na rowerze czy cruisingu, konieczny będzie skate kask.

Kask rowerowy dziecięcy i kask na deske mają ze sobą sporo wspólnego. Ich zadaniem jest ochrona przed kontuzją głowy. Różnią się jednak kilkoma aspektami. Przede wszystkim kaski dla dzieci na rolki są w stanie wytrzymać bardzo wiele lżejszych uderzeń, natomiast kaski rowerowe trzeba wymienić na nowe po mocnym uderzeniu.

Kaski rowerowe a kask na deskorolkę

Kask dziecięcy na rolki został stworzony w odpowiednim kształcie, który chroni także tył głowy. Kaski rowerowe nie chronią głowy aż do szyi. Kaski posiadają najróżniejsze standardy, a także certyfikaty na podstawie innych kryteriów. Wiele kasków skate jest dopuszczonych do użytku podczas jazdy na rowerze.

Certyfikat kasku potwierdza bezpieczeństwo podczas jazdy rowerowej oraz skateboardowej. Tego rodzaju kask powinien mieć oznaczenie EN 1078. Kask na deskorolkę dla dzieci powinien mieć certyfikat, by zagwarantować bezpieczną jazdę.

Kask na rolki dla dzieci – jak nałożyć?

Poprawne nałożenie kasku jest kluczowe, jeśli chcemy chronić głowę swojej pociechy. Wiele kasków posiada system regulujący, który znajduje się z tyłu. Paski także można dowolnie regulować.

Niezależnie od tego, czy interesuje Cię kask na rolki dla dorosłych, czy dla dzieci, musisz zadbać o to, by je poprawnie nałożyć. Dociągamy paski, upewniamy się, że nie przylegają jednak zbyt mocno. Paski pod uchem powinny tworzyć literę Y. Nie mogą dotykać uszu. Kask jest nałożony prawidłowo, jeśli potrząsamy głową, a on się nie przemieszcza.

Kask na rolki dla dziewczynki i chłopca

Warto wybierać kask na rolki dla dziecka z piankowymi wkładkami dla lepszego komfortu. Kaski posiadają system wentylacji, dzięki któremu głowa się nie przegrzewa w trakcie jazdy. W razie potrzeby, służymy fachową poradą podczas wybierania odpowiedniego kasku.

Kask do deskorolki – czy jest konieczny?

Niestety, ale uprawianie sportu niesie za sobą pewne ryzyko. Upadki mogą zdarzać się naprawdę bardzo często, dlatego nie możemy ich bagatelizować. Kask na wrotki to prawdziwa konieczność – podobnie, jak pozostałe ochraniacze. Kask do rolek musi być idealnie dopasowany – tylko wtedy zabezpieczy Cię w trakcie niefortunnego upadku.

Głowa nie może zostawać bez ochrony podczas uprawiania jakiegokolwiek sportu. To dlatego na samym wstępie należy nabyć kask dziecięcy. W naszej ofercie można znaleźć różnorodne kaski dopasowane do rodzaju uprawianego sportu. Dzięki możliwości regulacji, z łatwością dopasujesz kask na rolki do swoich wymagań. Co więcej, kaski dostępne są w promocyjnych cenach, co czyni je dostępnymi na każdą kieszeń. Zapraszamy na udane zakupy do naszego sklepu sportowego! Bez wątpienia znajdziesz idealne kaski dla siebie!