Filtruj

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Odzież rowerowa

Osoby jeżdżące na rowerze można podzielić na dwie grupy. Osoby korzystające z roweru w celach rekreacyjnych oraz amatorów kolarstwa bijących kolejne rekordy. W obu przypadkach bardzo ważna jest kwestia ubioru. Dobrze dobrana i zaprojektowana odzież zapewnia komfort jazdy i zapobiega wszystkim negatywnym aspektom związanym z rowerowymi podróżami.

Koszulki rowerowe

Wielu amatorów kolarstwa często korzysta z tak zwanych potówek, czyli przylegających do ciała koszulek, odprowadzających pot, dzięki czemu skóra w trakcie jazdy pozostaje sucha. Takie koszulki na rower doskonale sprawdzą w trakcie długich i intensywnych podróży. System zapobiega wychładzaniu się organizmu i zwiększa komfort jazdy. Niestety ze względu na swoją sportową charakterystykę może nie odpowiadać osobom, dojeżdżającym na rowerze na przykład do pracy lub szkoły.

Dla takich rowerzystów polecamy koszulki na rower uszyte z wełny merynosów. Produkt posiada inną charakterystykę niż odzież uszyta ze sztucznych materiałów. Koszulki z wełny merynosów, są bardzo miłe w dotyku. Niestety nie odprowadzają potu tak skutecznie, jak wyżej wymienione potówki, ale bez problemu poradzą sobie podczas spokojnych dojazdów do pracy lub szkoły. Warto zaznaczyć, że zapewniają odpowiednią temperaturę ciała, dzięki czemu doskonale sprawdzą się w chłodniejsze dni. Nie polecamy kupna tanich koszulek rowerowych. Ich jakość można sprawdzić, biorąc produkt do ręki. Jeżeli jest nieprzyjemny w dotyku oraz szybko się elektryzuje, oznacza to, że został wykonany z kiepskiej jakości materiału.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie koszulki rowerowej?

Podstawową kwestią na jaką należy zwrócić uwagę podczas zakupu koszulki na rower, jest zamek. Wszyty w odpowiedni sposób, uchroni nas przed ocieraniem szyi w trakcie jazdy. Kwestia wydaje się prozaiczna, ale nawet drobny uraz w połączeniu z potem, może być bardzo bolesny i długo się goić. W wysokiej jakości koszulkach rowerowych producenci umieszczają również elementy takie jak elastyczna guma wewnątrz produktu, która zapobiega podwijaniu się koszulki w trakcie zmiany pozycji jazdy. Jest to jednak tylko element dodatkowy, niewpływający w dużej mierze na komfort podróży.

Znacznie ważniejsze są elementy takie jak przewiewny fragment materiału zamontowany w miejscach największego gromadzenia się potu. Koszulki wyposażone w takie udogodnienie, wpływają na komfort jazdy i zapobiegają powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. Na koniec warto wspomnieć o dodatkowych kieszeniach, w których można schować telefon komórkowy, kluczyk do rowerowej linki lub batona proteinowego. Najbardziej dopracowane koszulki na rower, posiadają kieszenie zamykane na klips, ale jest to jedynie dodatkowa opcja.

Oferta odzieży rowerowej Silesia Sport

W naszym sklepie znajdziesz najlepszej jakości odzież rowerową męską, damską i dziecięcą. Dzięki współpracy ze sprawdzonymi producentami nasze produkty charakteryzuje wysoka trwałość, dzięki czemu poprawisz komfort rowerowych wycieczek. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.