Kaski narciarskie, snowboardowe i rowerowe

W Internetowym sklepie sportowym silesiasport.pl czekają na Ciebie różnorodne kaski. Oferujemy zarówno kaski narciarskie, kaski snowboardowe, jak i kaski rowerowe. Wszystkie kaski dostępne są w wersji damskiej, męskiej oraz dziecięcej, dlatego każdy wybierze te idealne dla siebie. Warto pamiętać o tym, że narciarstwo czy snowboard to ekstremalne sporty. Nawet, jeżeli jeździmy rekreacyjnie, konieczne jest zadbanie o odpowiednią ochronę. Niestety, ale na stoku może zdarzyć się wszystko, a wielu sytuacji nie możemy przewidzieć. Nie zawsze w naszym kraju był obowiązek jazdy w kasku. Obecnie maluchy muszą nosić kaski narciarskie dla dzieci, natomiast dorośli nie zawsze to robią.

Wielu narciarzy decyduje się jednak na jego zakup. Kaski snowboardowe czy kaski narciarskie damskie lub męskie to z pewnością udana inwestycja we własne zdrowie i bezpieczeństwo. Ważne jednak, by nie były zbyt duże, bo nie zapewnią nam skutecznej ochrony. Istnieje wtedy także duże ryzyko, że podczas jazdy bądź upadku spadną nam z głowy. Jednocześnie kaski narciarskie męskie lub damskie powinny się dobrze trzymać – nawet wtedy, jeżeli pasek pod szyją nie jest zapięty. W naszej ofercie kaski snowboardowe i narciarskie występują w wielu wariantach. Dostępne są modele z pełną skorupą, które chronią głowę, kark i uszy oraz te z niepełną skorupą, które nie są aż tak bardzo zabudowane. Wszystkie kaski narciarskie z goglami posiadają miękką piankę na uszy, którą można odpiąć.

Kaski narciarskie wyprzedaż

Jak już wiadomo, kask na narty musi idealnie pasować do głowy użytkownika. Przeważnie modele posiadają pasek zapinany pod brodą. Najlepiej, jeśli kaski narciarskie dziecięce oraz te dla dorosłych mają miękką wyściółkę. Dzięki niej unikniemy otarć czy podrażnień skóry. Kask na narty dla dzieci i dla dorosłych różni się wielkością i budową.

Najważniejsze jest jednak to, by pasował do głowy oraz do gogli. Ramka gogli powinna idealnie pasować do kasku. Pomiędzy tymi elementami może być jedynie niewielka przestrzeń.

Kask rowerowy damski, męski i dziecięcy

Nie ulega wątpliwości, że kask na głowie rowerzysty to konieczność, jeśli chcemy zapewnić sobie bezpieczeństwo. Jeszcze kilka lat temu kaski rowerowe męskie i damskie wzbudzały sporo emocji. Obecnie już nikogo to nie dziwi, a designerskie kaski dziecięce na rower są bardzo chętnie wybierane. Warto dawać przykład najmłodszym i wybierać kask na rower za każdym razem, gdy wybieramy ten środek transportu.

Przede wszystkim kask damski rowerowy powinien być wytrzymały. Skorupa musi być solidna i twarda, by uchroniła rowerzystę. Co więcej, kask damski na rower powinien stawiać opór naszemu naciskowi. Nie należy także lekceważyć materiału wewnętrznego. Dobre tanie kaski rowerowe to takie, które są wykonane z miękkiej pianki lub gąbki. W naszej ofercie znajdziesz dziecięcy kask rowerowy oraz kaski rowerowe damskie miejskie i wiele więcej. Zachęcamy do sprawdzenia pełnej oferty i wyboru idealnego kasku dla siebie!