Filtruj

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Buty sportowe

W XXI wieku wybór butów sportowych męskich lub butów sportowych damskich jest nieograniczony. Na rynku znajduje się olbrzymia ilość modeli, różnych firm i w różnej cenie. To, co je charakteryzuje, to cena, jakość wykonania oraz przeznaczenie. Aby buty sportowe, służyły nam długo, zabezpieczając nasze stopy przed kontuzjami, należy wybrać takie obuwie, które dopasujemy do naszych potrzeb i dyscypliny sportowej, jaką zamierzamy w nich uprawiać.

Na co zwracać uwagę przy zakupie butów sportowych

Zanim kupimy obuwie sportowe, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim wybieramy buty dobrej i znanej firmy, która specjalizuje się właśnie w tej kategorii. Warto zaznaczyć, że nie zawsze najdroższe buty sportowe mogą najlepszym wyborem. Z reguły jednak lepiej jeden raz zapłacić więcej, niż co pół roku kupować nowe tanie buty sportowe. Dodatkowo w dobrej jakości obuwiu, nasza stopa jest zabezpieczona przed kontuzjami i urazami mechanicznymi. Polecamy również wybrać się na zakupy w godzinach popołudniowych, kiedy noga jest zmęczona i spuchnięta. Dzięki temu wybierzesz dopasowany rozmiar. W razie wątpliwości możesz również zapytać sprzedawcę lub przeczytać opinię o danym modelu.

Przeznaczenie Twoich butów sportowych

Kolejnym niezwykle ważnym elementem jest zwrócenie uwagi na sportowe przeznaczenie obuwia. Uprawianie joggingu w butach do koszykówki może być bardzo ryzykowne i grozić poważnym urazem. To samo tyczy się obuwia na siłownię i fitness. Odpowiednio przystosowana podeszwa, lekkość i trzymanie stopy w dobrym położeniu jest kluczowe.

Buty sportowe do joggingu

Jeżeli zaczynasz swoją przygodę z bieganiem, możesz nie wiedzieć, jakie buty sportowe damskie lub męskie mogą być najlepsze. W pierwszej kolejności wybierz się do sklepu sportowego i na dziale butów dla biegaczy, przymierz interesujący Cię model. Pamiętaj, że obuwie powinno być przede wszystkim wygodne. Odpowiednia stabilizacja i trzymanie stopy we właściwej pozycji oraz amortyzacja w czasie biegu po nierównym podłożu jest niezwykle ważne.

Bieg w źle dobranych butach sportowych może powodować ból nie tylko nóg. Narażone mogą być również stawy, kręgosłup i mięśnie. Jeżeli chcesz biegać po twardej powierzchni, wybierz buty sportowe z wysoką amortyzacją. W odwrotnym przypadku powinieneś zaopatrzyć się w obuwie z głębszym bieżnikiem. Zapewnisz sobie w ten sposób lepszą przyczepność.

Buty sportowe dla kobiet i mężczyzn na siłownie i halę sportową

Przy wyborze butów sportowych na siłownię, kieruj się miękką podeszwą i elastycznością. Najlepszym rozwiązaniem będą modele kończące się wysokości kostki. Odpowiednio trzymające całą piętę i lekkie. Zwróć również uwagę na materiał. Zbyt grube obuwie będzie powodowało pocenie się stopy i nieprzyjemne otarcia.

Buty sportowe na halę powinny być połączeniem obuwia na siłownię i do joggingu. Miękka kauczukowa podeszwa zapewni odpowiednią amortyzację, niezbędną podczas gry w piłkę nożną, siatkówkę lub tenisa. Wszystkie modele butów sportowych w doskonałej jakości znajdziesz w naszym sklepie silesiasport.pl