Filtruj

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Sandały sportowe

Latem, kiedy temperatura na dworze staje się coraz wyższa, warto dać odetchnąć swoim stopom i zrzucić zabudowane obuwie. Co jednak mają zrobić miłośnicy sportów, długich spacerów i wspinaczek górskich? Zastąpić je sandałami sportowymi. Ich oferta na polskim rynku stale się powiększa, a na ulicach i górskich szlakach widać coraz więcej tego typu butów. Jednak aby nie popełnić błędu, warto przed zakupem swoich pierwszych sandałów sportowych zapamiętać kilka kluczowych kwestii. Zapraszamy do lektury.

Sandały sportowe zabudowane

Sportowe sandały dzielą się na dwie kategorie: zabudowane i paskowe. Na początku przyjrzyjmy się pierwszej kategorii. Obuwie przeznaczone jest w głównej mierze dla osób aktywnie spędzających czas na górskich i leśnych spacerach. Ze względu na mocny i gwarantujący stabilność bieżnik, trekkingową podeszwę i profil chroniący palce, obuwie doskonale sprawdzi się w trudnych warunkach.

Użytkownik zabudowanych sportowych sandałów, nie poczuje pod stopą kamieni, a obudowa zabezpiecza palce przed uderzeniem w kamień lub korzeń. Jednym z najlepszych producentów tego typu obuwia, jest firma Keen. Najlepsze modele znajdziesz w naszym sklepie silesiasport.pl. Warto jednak zaznaczyć, że sandały sportowe służą wyłącznie do codziennych spacerów i wycieczek po prostych beskidzkich szlakach. Jeżeli chcesz podbić w nich najwyższe szczyty Tatr – stanowczo odradzamy. Do takich wspinaczek należy założyć przystosowane do tego buty trekkingowe.

Sportowe sandały paskowe

Drugą kategorią sportowych sandałów są modele paskowe. Produkt najlepiej sprawdza się w terenach miejsko – turystycznych. Buty posiadają prostą konstrukcję składającą się z kilku pasków ułożonych w sposób wygodny dla stopy. Stanowią idealne rozwiązanie podczas upalnych dni, zapewniając doskonałą wentylację. Obuwie jest lekkie i bez problemu zmieścisz je w bagażu lub przyczepisz do plecaka. Ze względu na odkrytą powierzchnię, nie polecamy użytkować butów w trudnych i nierównych terenach, gdzie niezabezpieczona w odpowiedni sposób stopa, jest narażona na szereg otarć i uderzeń.

Warto również zainwestować w produkt odpowiedniej marki. Tanie sandały sportowe są wykonane z kiepskiego materiału, który może powodować nieprzyjemne poparzenia i wywoływać dyskomfort podczas użytkowania. Najlepszym wyborem będą produkty firmy Keen, która specjalizuje się w tworzeniu tego typu obuwia. Męskie i damskie sandały sportowe wyżej wymienionej marki, znajdziesz w naszym sklepie. Dzięki wysokiej jakości materiałom i systemom zamontowanym w bucie masz pewność, że Twoja stopa jest stabilnie ułożona i nie grozi Ci kontuzja.

Materiał i rozmiar sandałów sportowych

Ostatnią kluczową kwestią jest wybór sandałów sportowych z odpowiedniego materiału i w dobrym rozmiarze. W tym wypadku najważniejsze jest zastosowanie. Jeżeli planujesz wycieczkę po terenach, na których znajduje się woda, wybierz syntetyczne materiały. W innym przypadku najlepsze dla stopy jest skórzane obicie pasków. Odpowiedni rozmiar jest równie ważny. Pamiętaj, aby but był szerszy i dłuższy niż stopa.