Co zabrać na narty?

Jazda na nartach to bez wątpienia wspaniała rozrywka. Jeśli dopiero rozpoczęliśmy przygodę z jazdą na nartach i planujemy pierwszy wyjazd, nic w tym dziwnego, że zastanawiamy się nad tym, co trzeba zabrać na narty. W poniższym poradniku wyjaśniamy, co zapakować na wyjazd na narty, aby być zabezpieczonym na wszelkie wydarzenia, a jednocześnie cieszyć się z uroków wyprawy.

Co zabrać pierwszy raz na narty

Podobnie, jak w przypadku każdego wyjazdu, pamiętamy o podstawach, czyli sprzęcie. To nie tylko narty, ale także wiele innych przedmiotów. Na szczęście wiele rzeczy można w razie potrzeby wypożyczyć, jednak gdy mamy własny sprzęt, wiadomo, że będzie jeździło nam się bardziej komfortowo. Jeśli jesteśmy początkujący, nie musimy inwestować w drogi sprzęt. Wypożyczalnie są dobrze zaopatrzone, więc możemy z nich korzystać podczas wyjazdu na narty. Alternatywą jest zakup sprzętu z dolnej półki cenowej. Odpowiednie narty, buty narciarskie, odzież to konieczność. Dodatkowo zabieramy skarpety, kremy i gogle, a także ciepłe ubrania, które jednocześnie są przewiewne. Warto zapakować także maść na ból mięśni. Wyposażeniem narciarza jest także chusta lub szalik.

Co zabrać jadąc na narty

Do obowiązkowego wyposażenia należy oczywiście sprzęt narciarski. Zabieramy ze sobą nasze narty, kijki, buty narciarskie. Pamiętamy dodatkowo o odpowiednim stroju: kurtka narciarska, spodnie narciarskie, skarpety narciarskie to rzeczy, które trzeba ze sobą mieć. Dodatkowo na wyjazd na narty przydadzą się okulary przeciwsłoneczne, specjalne gogle, kask. Warto mieć ze sobą bandaż elastyczny w razie jakiejkolwiek kontuzji.

Co zabrać na narty dla dziecka

Jeśli planujemy wyjazd na narty z dzieckiem, warto pamiętać o kilku dodatkowych przedmiotach. Oprócz sprzętu i akcesoriów narciarskich, jak narty, kije, buty narciarskie i gogle, trzeba pamiętać o dodatkowym wyposażeniu. Dzieci powinny mieć spodnie na szelkach, by móc komfortowo jeździć na nartach. Pod spód zakładamy bieliznę termoaktywną. Pamiętamy o zapasie ubrań, gdyż dziecko z pewnością będzie przemoczone po jeździe na stoku. Wyjeżdżając na narty z dzieckiem, zabieramy także apteczkę i suchy prowiant.