Jak dobrać długość nart?

Wpis przekazuje praktyczne wskazówki odnośnie do tego, jak dobrać długość nart. Z poniższych porad dowiesz się, jak dopasować długość nart All Mountain, Allround oraz Atomic. Sprawdź!

Spis treści:

  • Jak dobrać długość nart All Mountain
  • Jak dobrać długość nart Allround
  • Jak dobrać długość nart Atomic

Jak dobrać długość nart All Mountain

Narty All Mountain mają średnią szerokość >75mm. Narty All Mountain bardzo dobrze radzą sobie na odpowiednio przygotowanym stoku, ale znajdą zastosowanie również w głębokim śniegu. Dzięki swojej zwiększonej szerokości, mają dużą wyporność i spokojnie się prowadzą. Warto wiedzieć, że ta grupa modeli mimo swojej znacznej długości posiada skrócony promień skrętu. Długość nart daje pewność bardzo dobrego sterowania w długim skręcie przy większej prędkości. W tej grupie znajdą dla siebie odpowiednie narty zarówno osoby początkujące, jak i zaawansowane.

Jak dobrać długość nart Allround

Jeśli mamy już buty narciarskie, sprzęt narciarski, wiązania narciarskie, przyszła pora na narty odpowiedniej długości. Najczęściej kupowanym rodzajem nart jest Allround. Nadają się na nieco już wprawionego narciarza. Narty Allround są bardzo zwrotne i pozwalają na bezpieczną jazdę bez ogromnego wysiłku. Przykładowo, osoba o wzroście 170 cm powinna wybierać narty Allround lub All Mountain o długościach: 155 – 175. Osoba wzrostu 175 cm powinna kupić narty o długościach 160 – 180. Z kolei osoba o wzroście 180 cm powinna zdecydować się na narty o długościach 165 – 185.

Jak dobrać długość nart Atomic

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak dobrać długość nart Atomic. Długość desek będzie zależna od wzrostu narciarza. Przyjmuje się, że osoby początkujące powinny wybierać narty o długości swojego wzrostu minus 10 centymetrów. Jeśli mamy 170 cm wzrostu, wybieramy narty o długości 160 cm. Z kolei osoby zaawansowane mogą wybierać narty, które będą mieć dokładnie taką długość, jak wzrost narciarza. Każde z nart są dokładnie opisane, dlatego przed zakupem warto zapoznać się ze szczegółowymi danymi odnośnie do długości nart.