Buty narciarskie jak dobrać?

Zastanawiasz się nad tym, jak dobrać buty narciarskie? Przedstawiamy kompleksowy poradnik wyjaśniający, jak odpowiednio dopasować buty narciarskie damskie i męskie, jak dobrać twardość butów narciarskich oraz jak wybrać rozmiar narciarskich butów. Sprawdź poniższe wskazówki!

Spis treści:

  • Buty narciarskie damskie jak dobrać
  • Buty narciarskie jak dobrać rozmiar
  • Buty narciarskie jak dobrać twardość

Buty narciarskie damskie jak dobrać

Buty narciarskie damskie jak dobrać te idealne? Przede wszystkim musimy zmierzyć stopę. W tym celu kładziemy na podłodze czystą kartkę papieru i stawiamy na niej stopę. Zaznaczamy długopisem koniuszek dużego palca i koniec pięty. Kolejno mierzymy w centymetrach odległość pomiędzy zaznaczonymi punktami. Jeśli szukamy butów narciarskich do jazdy rekreacyjnej, konieczne jest dodanie 0.5-1.0 cm do długości zmierzonej odległości. W przypadku butów do jazdy sportowej nie trzeba dodawać dodatkowych centymetrów.

Buty narciarskie jak dobrać rozmiar

Buty narciarskie jak dobrać rozmiar? Nie dobieramy go w ciemno, kierując się rozmiarem obuwia noszonego na co dzień! Wielu producentów może oferować buty narciarskie według własnej tabeli wymiarów. Możemy zmierzyć buty narciarskie w sklepie stacjonarnym lub wykorzystać wyżej podany przykład, a następnie sprawdzić w sklepie internetowym tabelę wymiarów butów narciarskich.

Buty narciarskie jak dobrać twardość

Jak dobrać idealną twardość buta narciarskiego? Aby wybrać buty narciarskie, które będą odpowiednio twarde, bierzemy pod uwagę stopień naszego zaawansowania. Interesują Cię buty narciarskie dla początkujących i średnio zaawansowanych? Skorupa takiego buta narciarskiego jest relatywnie miękka. Oznacza to, że jej indeks twardości wynosi od 60 do 80. Dzięki temu możemy łatwo zakładać i zdejmować buty. Jednocześnie pozwalają one na zachowanie neutralnej, wyprostowanej pozycji podczas jazdy na nartach. Chcesz kupić buty narciarskie dla zaawansowanych? Przeważnie firmy narciarskie nazywają tego rodzaju buty All Mountain. Spełniają najwyższe wymagania narciarzy. Indeks twardości wynosi od 90 do 110/120.