Jak jeździć na fiszce?

Jak jeździć na fiszce? Wiele osób zadaje sobie to pytanie. Deskorolka fiszka to najmodniejszy model deskorolki, za którym stoi jednak spora dawka historii. Ludzie, którzy wybierają deskorolkę fiszkę, tworzą społeczność, dla których jazda na desce jest czymś więcej niż tylko hobby. Jak jeździć na deskorolce typu fishboard? Podpowiadamy!

Jak dobrze jeździć na fiszce

Jak dobrze jeździć na fiszce? Przede wszystkim trzeba uzbroić się w cierpliwość i rozpocząć naukę małymi krokami. Nauka jazdy na deskorolce bywa prawdziwym wyzwaniem, jednak z pewnością warto je podjąć. Przede wszystkim musimy potrenować równowagę. To niewielka deskorolka, dlatego nauka jazdy na fiszce może być nieco trudniejsza niż w przypadku klasycznej deski.

Jak jeździć na deskorolce fiszce

Aby dowiedzieć się, jak jeździć na deskorolce fiszce, nie wystarczy przeczytać kilku porad. Trzeba trenować w praktyce. Kluczem do nauczenia się jazdy na fiszce jest odpowiednie wyczucie równowagi. Stajemy na lekko ugiętych nogach, a ciężar ciała przenosimy na przednią stopę, która powinna być ustawiona przed przednimi śrubami mocującymi trucki. Tylna stopa, gdy już odepchniemy się od podłoża, powinna znaleźć się na tylnym ogonku bądź pomiędzy ogonkiem a tylnymi śrubami.

Jak jeździć na fiszce krok po kroku

Jeśli już wiemy, jak jeździć na fiszce krok po kroku, dobrze opanujemy wyczucie równowagi, warto dowiedzieć się jak hamować. Hamowanie na fiszce odbywa się po prostu przez szuranie nogą po podłożu w celu wytracenia prędkości. Możemy również zeskoczyć z fiszki, o ile jedziemy dość wolno. Skręcanie na fishce odbywa się podobnie, jak w przypadku innych desek. Dzięki giętkim truckom możliwe jest skręcanie w lewo i w prawo. Siła skrętu zależy od twardości trucków oraz siły, z jaką wychylimy ciężar ciała do przodu lub do tyłu. Najlepiej jest skręcać, stojąc na lekko ugiętych nogach, przechylając się na pięty bądź na palce. Warto najpierw wyczuć deskę i odpowiednio określić, ile siły możemy włożyć w wychylenie, by fiszka odpowiednio skręciła.