Jak nauczyć się jeździć na deskorolce?

Wpis przedstawia praktyczne wskazówki odnośnie do nauki jazdy na deskorolce. Dowiesz się, jak można nauczyć się jeździć na deskorolce, jak nauczyć dziecko jazdy na desce oraz jak trenować równowagę, chcąc jeździć na deskorolce 2 kołowej.

Spis treści:

  • Jak można się nauczyć jeździć na deskorolce
  • Jazda na deskorolce – jak zacząć?
  • Jak nauczyć dziecko jazdy na deskorolce
  • Jak nauczyć się jeździć na deskorolce dwukołowej

Jak można się nauczyć jeździć na deskorolce

Nauka jazdy na desce nierzadko bywa prawdziwym wyzwaniem. Na szczęście cierpliwość popłaca i w przypadku, gdy opanujemy podstawy, jazda na deskorolce stanie się przyjemnością. Od czego zacząć naukę jazdy na deskorolce? Warto jeszcze przed samym zakupem deski, sprawdzić, czym wyróżniają się poszczególne modele deskorolek, do jakiego typu jazdy są przeznaczone i czym różnią się od innych. Trzeba to określić na wstępie, bowiem niektóre deskorolki, np. fiszki, nadają się do jazdy miejskiej, inne pozwolą nam na wykonywanie trików, a jeszcze inne będą odpowiednie dla dzieci. Wiele będzie zależeć od Twoich preferencji. Sprawdź, z czego zbudowana jest deskorolka.

Jazda na deskorolce – jak zacząć?

Najpierw udajemy się w miejsce, gdzie jest równe podłoże. Koniecznie kupujemy kask oraz ochraniacze, które zamortyzują ewentualny upadek. Trenujemy równowagę. Jedną nogę kładziemy na przodzie deski, a drugą się odpychamy, nabierając prędkości. Dopiero, gdy opanujemy swobodną jazdę i utrzymanie równowagi, możemy zdecydować się na wykonywanie prostych trików deskorolkowych.

Jak nauczyć dziecko jazdy na deskorolce

Przede wszystkim, chcąc dowiedzieć się, jak nauczyć dziecko jazdy na deskorolce, musimy pamiętać, aby zachęcać pociechę, a nie wywierać na niej presję. Kupmy odpowiedni kask, ochraniacze, a także sprzęt. Deskorolka dla dzieci różni się od tej dla dorosłych. Pomagamy dziecku utrzymać równowagę, trzymamy je za rękę i powoli zachęcamy do samodzielnej jazdy.

Jak nauczyć się jeździć na deskorolce dwukołowej

Deskorolka 2 kołowa to waveboard. By swobodnie na niej jeździć, konieczne jest utrzymanie równowagi. Jak nauczyć się jeździć na deskorolce dwukołowej? Warto skorzystać z pomocy drugiej osoby, która będzie trzymała nas za rękę, gdy będziemy trenować równowagę. Dopiero później odpychamy się, nabierając prędkości i robimy deską ruchy przypominające literę S.