Jak jeździć na deskorolce?

Z poniższego wpisu dowiesz się, jak jeździć na rampie, jak nauczyć się jeździć na deskorolce dwukołowej, jak rozpocząć swoją przygodę z jazdą na deskorolce, a także jak jeździć na deskorolce fiszce.

Spis treści:

  • Jak jeździć na rampie deskorolka
  • Jak jeździć na deskorolce 2 kołowej
  • Jak jeździć na deskorolce dla początkujących
  • Jak jeździć na deskorolce fish

Jak jeździć na rampie deskorolka

Bez wątpienia jazda na deskorolce to gwarancja solidnej dawki adrenaliny. Jedni wybierają jazdę na deskorolce, gdy szybko chcą dotrzeć do wybranego punktu, inni udają się do takich miejsc jak skatepark, by korzystać z ramp. Jak jeździć na rampie? Najważniejsze jest to, aby nie pochylać się do tyłu. Przy dużej prędkości upadek będzie gwarantowany. Najlepiej podczas zjazdu pochylić się odrobinę do przodu i utrzymywać równowagę. Bardzo ważne jest także ugięcie kolan. Przekłada się to na lepszą amortyzację jazdy.

Jak jeździć na deskorolce 2 kołowej

Dwukołowa deskorolka to tzw. waveboard. Aby nauczyć się jeździć na desce tego typu, musimy potrenować równowagę. Pamiętamy o założeniu kasku i ochraniaczy. Udajemy się w miejsce, w którym jest równe podłoże. Możemy poprosić kogoś o pomoc w utrzymaniu równowagi. Gdy poćwiczymy równowagę, czas na jazdę na deskorolce 2 kołowej. Jedną nogą stajemy na przedniej platformie deski, a drugą energicznie się odpychamy. Dostawiamy nogę na tylną platformę, utrzymując równowagę. Pamiętajmy o odpowiednich ruchach. Wykonujemy deską ruchy, jakbyśmy pisali litery S, cały czas pracujemy obiema nogami.

Jak jeździć na deskorolce dla początkujących

Aby nauczyć się jeździć na deskorolce, warto poznać jej budowę i wybrać odpowiednią deskę dla siebie. Później wybieramy prosty teren, na którym możemy poćwiczyć odpychanie oraz utrzymywanie równowagi. Gdy opanujemy już prostą jazdę, a utrzymanie równowagi nie będzie stanowić problemu, możemy zdecydować się na proste triki.

Jak jeździć na deskorolce fish

Fiszka świetnie nadaje się do miejskiej jazdy. Deskorolka fish jest lekka i zwrotna. Pozwala na rozwijanie sporych prędkości. Wystarczy jedną nogą odpychać się, aby nabrać prędkości, a następnie ustawić dwie nogi na desce i… jechać! Oczywiście najpierw ćwiczymy na równym terenie z kaskiem i ochraniaczami.