Jakie są rodzaje deskorolek?

Jakie są rodzaje deskorolek? Która z nich sprawdzi się najlepiej? To pytania, które bardzo często zadają sobie osoby, chcące rozpocząć przygodę z jazdą na desce. Istnieje wiele rodzajów deskorolek, dlatego każdy może dopasować sprzęt do swoich indywidualnych potrzeb i wymagań. Czym się charakteryzują? Dla kogo będą odpowiednim wyborem? Wyjaśniamy!

Spis treści:

  • Deskorolki – rodzaje
  • Cruisery i longboardy
  • Stylowe i praktyczne fiszki
  • Deskorolka dopasowana do stylu jazdy

Z wpisu dowiesz się, jakie mamy rodzaje deskorolek, czym wyróżniają się cruisery, longboardy oraz fishki oraz jak dopasować deskorolkę do stylu jazdy.

Deskorolki – rodzaje

W ofercie znajdziemy różne rodzaje deskorolek. Każda z nich jest dopasowana do odmiennego stylu jazdy. Inną deskę wybierze osoba, która chce rekreacyjnie jeździć po mieście, a inną miłośnik slalomów czy zjazdów. Inna deskorolka będzie także przeznaczona dla wielbicieli freestyle’u, którzy stawiają głównie na wykonywanie trików i akrobacji. Warto dowiedzieć się, jakie są rodzaje deskorolek, aby wybrać tę idealną.

Cruisery i longboardy

Pierwszą grupą są cruisery i longboardy. To, co je wyróżnia na pierwszy rzut oka, to wielkość. Są znacznie większe niż np. deskorolka fiszka. To dlatego świetnie sprawdzą się w przypadku osób początkujących. Cruisery i longboardy gwarantują stabilność podczas jazdy, dlatego łatwiej jest utrzymać równowagę. Cruisery są nieco dłuższe i szersze niż fiszki, co przekłada się na nabranie większej prędkości i większą stabilność. Jeszcze szybsza jest deskorolka longboard. Doskonale sprawdza się do slalomów czy długich zjazdów. Longboard pozwala na pokonywanie sporych odległości, a sama jazda nie jest praktycznie wcale męcząca. Jeśli planujemy pokonywać długie dystanse, longboardy będą strzałem w dziesiątkę. Miłośnicy trików powinni postawić na tradycyjne deskorolki.

Stylowe i praktyczne fiszki

Sporą popularnością cieszą się fiszki. Fishki to nieduże deskorolki, które świetnie nadają się do jazdy miejskiej. Deskorolka fiszka jest częstym wyborem wśród dzieci i młodzieży. Wszystko ze względu na to, że jest nieduża, łatwo zabrać ją ze sobą i świetnie nadaje się do jazdy miejskiej. Fishka to strzał w dziesiątkę, gdy chcemy przemieszczać się po mieście, np. do szkoły. Nie oznacza to jednak, że fiszki nie nadają się dla dorosłych. Wręcz przeciwnie! To doskonały transport do pracy.

Deskorolka dopasowana do stylu jazdy

Pamiętajmy, że deskorolki powinny być dopasowane przede wszystkim do stylu jazdy. Zanim wybierzemy określony sprzęt, zastanówmy się nad tym, czego oczekujemy od danej deskorolki i jak zamierzamy z niej korzystać. Obecnie najpopularniejsze są fiszki, które są niewielkie i nadają się do jazdy po mieście. Cruisery i longboardy to także popularny wybór ze względu na to, że nadają się do pokonywania dłuższych tras w komfortowy sposób.