Jaka hulajnoga dla dorosłych?

Hulajnogi są coraz częściej wybierane przez dorosłych. Dzięki nim możliwe jest szybsze przemieszczanie się po mieście. Co więcej, dorośli kupują również hulajnogi wyczynowe. To doskonały pomysł na hobby. Tego rodzaju hulajnogi można nabyć już od 140 do 600 złotych. Jest to dość niewielki koszt – cena za oferowane na rynku hulajnogi elektryczne jest dużo wyższa. Jak wybrać odpowiedni model dla siebie?

Spis treści:

  • Hulajnoga dla dorosłych – na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?
  • Jaka hulajnoga wyczynowa?
  • Hulajnogi dla dorosłych – czy warto?

Hulajnoga dla dorosłych – na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Istnieje kilka modeli, jeśli chodzi o hulajnogi dla dorosłych. Na każdej z nich będzie się jeździć nieco inaczej. To dlatego nie istnieje idealny przepis na to, aby wybrać hulajnogę, która będzie odpowiadała każdemu. Jedne mają być funkcjonalne, inne mają przede wszystkim dostarczać frajdy.

Po pierwsze, musimy zwrócić uwagę na dopuszczalną wagę. To szczególnie ważne, jeśli na hulajnodze zamierzamy jeździć z dzieckiem czy partnerem. Sprawdzamy, czy hulajnoga jest do 80, 100 czy 120 kg. Warto wybrać te zapewniające większą dopuszczalną wagę. Często tego rodzaju hulajnogi mają większą regulację wysokości rączki itp.

Na wstępie trzeba także określić, gdzie zamierzamy jeździć hulajnogą. Jeśli mieszkamy w okolicy, gdzie chodniki są wyłożone kostką brukową, mogą być wyczuwalne mocne drgania. Problematyczne może być także jeżdżenie po piaszczystych trasach. Jeśli mamy wokół domu więcej asfaltu lub klasyczne płyty chodnikowe, komfortowa może być jazda na hulajnodze bez amortyzatorów, choć nie jest to zalecane.

Sprawdzamy także wagę hulajnogi. Lżejsze ważą ok. 4-5 kg, ale są również cięższe o wadze 8-9 kg. Jakie koła powinna mieć hulajnoga dla dorosłych? Do wyboru mamy pompowane koła lub gumowe. Jeśli chcemy jechać bez drgań, lepszym wyborem będą pompowane koła. Trzeba jednak pamiętać o ewentualnym łataniu dziur w kołach.

Jaka hulajnoga wyczynowa?

Wybierając swoją pierwszą hulajnogę wyczynową, wybierzmy tę dla początkujących. Czym powinna się charakteryzować? Przede wszystkim pamiętajmy, że nawet do początkowych treningów nie używamy klasycznych modeli hulajnóg. Nie są one odpowiednio dostosowane do obciążeń, które tworzą się podczas wykonywania trików czy skoków. Niesie to za sobą nie tylko ryzyko wypadku czy awarii sprzętu, ale także utrudnia naukę. Dużo lepiej jest wybrać tanią hulajnogę wyczynową, która jest wytrzymalsza.

Dobra hulajnoga wyczynowa to taka, która jest solidna i składa się z jednoczęściowych elementów. Hulajnogi z metalowymi rdzeniami są bardziej wytrzymałe. Sposób kompresji ma ogromne znaczenie, gdyż odpowiada za połączenie kierownicy z przednim kołem i widelcem. Trzeba także zwrócić uwagę na wysokość kierownicy dopasowaną do wzrostu.

Hulajnogi dla dorosłych – czy warto?

Bez wątpienia warto kupić hulajnogę dla dorosłych. Dlaczego? To nie tylko ogrom frajdy z jazdy, ale także sposób na szybkie i sprawne przemieszczanie się. Coraz więcej dorosłych decyduje się na zakup hulajnogi, dzięki której unikają miejskich korków. To również sposób na aktywne rodzinne spędzanie wolnego czasu – dla dzieci i dorosłych hulajnoga, to godziny świetnej zabawy!