Hulajnoga koła pompowane czy kauczukowe?

Wybierając dla siebie odpowiednią hulajnogę, często zastanawiamy się nad tym, czy rodzaj jej kół ma duże znaczenie dla komfortu jazdy. Okazuje się, że ogromne. Hulajnoga koła pompowane czy kauczukowe? – to pytanie zadają sobie zarówno dorośli, którzy chcą szybciej przemieszczać się po mieście, jak i ci, którzy poszukują hulajnogi dla swojej pociechy. Który rodzaj kół lepiej się sprawdza? Podpowiadamy!

Spis treści:

  • Hulajnoga na pompowanych kołach
  • Hulajnoga na dużych kołach
  • Hulajnoga koła kauczukowe

Z poradnika dowiesz się, jak ogromne znaczenie mają koła hulajnogi dla komfortu jazdy, czy lepszym wyborem są koła pompowane, czy kauczukowe. Dowiedz się więcej!

Hulajnoga na pompowanych kołach

Hulajnogi z pompowanymi kołami swoim wyglądem nieco przypominają rower. Ich kierownica posiada ochraniacze z gąbki. Pompowane koła lepiej amortyzują wstrząsy. To dlatego hulajnogi na pompowanych oponach doskonale sprawdzą się nawet podczas dłuższych, weekendowych wypraw w teren. Zapewniają komfort nawet podczas jazdy po nierównych, trudnych nawierzchniach.

Hulajnoga na pompowanych kołach ma jednak jedną poważną wadę – łatwo złapać gumę. Choć jazda jest stabilna i płynna, nie zawsze będzie bezpieczna. Tego rodzaju hulajnogi są przeznaczone dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Choć mają mocną, stalową ramę, która jest odporna na uszkodzenia, same opony stosunkowo łatwo można uszkodzić. Pozostaje zatem pytanie, po jakich nawierzchniach chcemy jeździć i czy faktycznie pompowane koła będą tutaj najlepszym wyborem.

Hulajnoga na dużych kołach

Hulajnogi na dużych kołach cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Podobnie jak każdy model, mają one swoje wady i zalety. Rozmiar kół jest jedną z najbardziej oczywistych cech, które wyróżniają rodzaje hulajnóg. Średnie koła to dobry kompromis, jeśli chcemy szybko się przemieszczać. Wśród zalet dużych kół można wyróżnić: lepszą wydajność toczenia, lepszą amortyzację, większa szanse na bezpieczne staczanie się po różnych obiektach.

Duże koła nie są jednak pozbawione wad. Hulajnogi tego rodzaju są znacznie cięższe. Wymagają od użytkownika użycia większej siły. Jeśli wybieramy hulajnogi elektryczne z dużymi kołami, będą one szybciej zużywać akumulator.

Hulajnoga koła kauczukowe

Hulajnogi z kauczukowymi kołami należą do najpopularniejszych rozwiązań. Przede wszystkim w stosunkowo niskiej cenie otrzymujemy solidny, wysokiej jakości sprzęt, który zapewnia komfortową jazdę. Kauczukowe koła są odporne na uszkodzenia. Będą dobrym wyborem zarówno jeśli chodzi o hulajnogi dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Kółka kauczukowe są także nazywane kółkami poliuretanowymi, dlatego możemy się spotkać z różnym nazewnictwem. Będą idealne do miejskiej jazdy lub wtedy, gdy wybieramy hulajnogę dla dziecka, która ma służyć do rozrywki. Bez wątpienia zapewnią nam sprawną, szybką i bezpieczną jazdę po chodnikach, asfalcie. Dostępne są w atrakcyjnych cenach, co czyni je odpowiednimi na każdą kieszeń.