Ile kosztuje dobra deskorolka?

Ile kosztuje dobra deskorolka? – to pytanie, które często towarzyszy osobom chcącym rozpocząć przygodę z jazdą na desce. Jak łatwo można zauważyć, ceny desek są bardzo zróżnicowane. Nic w tym dziwnego, że zastanawiamy się, ile tak w zasadzie trzeba przeznaczyć pieniędzy na wysokiej jakości sprzęt, który posłuży nam przez długi czas i umożliwi efektywną naukę. Wiele będzie zależeć od tego, jaką deskorolkę chcemy kupić. Do tanich rozwiązań należą deskorolki fiszki, które można kupić już za ok. 100 złotych. Droższe będą klasyczne deskorolki, longboardy, ale i tak jest to wydatek rzędu 200-300 złotych.

Spis treści:

  • Deskorolka fishka – cena
  • Deskorolka dla początkujących
  • Profesjonalna deskorolka – cena

Z artykułu dowiesz się, ile kosztuje dobra deskorolka, jaki model warto wybrać na początek, a który sprawdzi się na późniejszych etapach. Sprawdź, jak dopasować dla siebie odpowiednią deskorolkę i jaki budżet na nią przeznaczyć.

Deskorolka fishka – cena

Deskorolka fiszka to inaczej fishboard. Jest jedną z odmian klasycznej deskorolki. Obecnie jest bardzo modna i chętnie wybierana do jazdy miejskiej. Ze względu na swoje niewielkie wymiary zmieści się w torbie czy plecaku. Swoją nazwę zawdzięcza podobieństwu do ryby. Deskorolki fish mają miękkie, duże kółka. Dodatkowo ich zaletą jest prawidłowo wyprofilowany deck i miękkie trucki. Do wyboru jest wiele kolorów tego rodzaju desek, dlatego zarówno dziewczęta, jak i chłopcy mogą wybrać odpowiednie dla siebie.

Ile kosztuje fiszka? Dobrej jakości fishkę można kupić już za mniej niż 100 złotych. Ceny zaczynają się od 90 złotych, a kończą na 200 złotych. To dlatego fiszka jest polecaną deskorolką dla osób początkujących, a także dla dzieci.

Deskorolka dla początkujących

Chcąc wybrać swoją pierwszą deskorolkę, nie musimy wydawać fortuny. Na początek wystarczy klasyczna deskorolka dobrej jakości w cenie ok. 190 złotych. Jeśli nie wiemy, czy w zasadzie spodoba nam się jazda na desce, nie przeznaczajmy większych sum. W razie potrzeby, możemy później dokupić i wymienić części w naszej pierwszej deskorolce.

Za niecałe 200 złotych można nabyć naprawdę dobre deskorolki. Początkowo musimy opanować utrzymanie równowagi, a dopiero później nauczymy się płynnej jazdy i możemy zacząć trenować wykonywanie różnorodnych trików. Obecnie oferta jest na tyle różnorodna, że można wybrać deskorolki damskie i męskie. Wyróżniają się bogatą kolorystyką i unikatowymi wzorami.

Profesjonalna deskorolka – cena

Ile kosztuje profesjonalna deskorolka? Wszystko zależy od doboru poszczególnych elementów. Przyjmuje się, że wysokiej jakości deskorolki kosztują już od ok. 300 złotych. Oczywiście możemy później wymienić poszczególne części, aby dopasować sprzęt stuprocentowo do naszych potrzeb. Takie ulepszanie deskorolki w zasadzie nie musi mieć końca, dlatego na deskorolkę do jazdy można przeznaczyć nawet tysiące złotych.

Jeśli jednak chcemy cieszyć się wygodną, bezpieczną jazdą, przeznaczmy na zakup deskorolki ok. 300-400 złotych. W tej cenie otrzymamy naprawdę dobry sprzęt, który posłuży nam przez długi czas.