Gdzie kupić deskorolkę fish?

Gdzie kupić deskorolkę fish, która będzie wysokiej jakości, a jednocześnie w atrakcyjnej cenie? Najlepiej sprawdzić ofertę naszego sklepu internetowego. To właśnie online czeka na nas największa oferta różnego rodzaju deskorolek. Podpowiadamy, czym są fiszki, jak powinna wyglądać profesjonalna deskorolka fiszka oraz jak jeździć na fiszce.

Spis treści:

  • Co to jest fiszka deskorolka?
  • Czym różni się fishboard od tradycyjnej deskorolki?
  • Gdzie kupić fishkę?

Z wpisu dowiesz się, czym jest deskorolka fiszka, jakie są różnice pomiędzy fishboardem a tradycyjną deskorolką oraz, gdzie kupić fiszkę.

Co to jest fiszka deskorolka?

Fishboard to z języka angielskiego deska-rybka. Fiszki są odmianami klasycznej deskorolki. Różnią się one przede wszystkim swoimi rozmiarami. W Polsce przyjęła się nazwa „fiszka”. To znacznie mniejsza deskorolka niż np. longboard. Deskorolka fishboard ma od 53 do 63 cm długości. Wiele osób ceni jej kompaktowy kształt. Możemy fiszkę mieć zawsze przy sobie, schować ją do większej torby lub plecaka.

Niewielki rozmiar deskorolki sprawia, że może być ona także używana przez dzieci. To dlatego fiszki są często dostępne w wyrazistych, ciekawych kolorach. Fishboardy są specyficznie wyprofilowane. Nazwa wzięła się stąd, że blat przypomina rybę. Fiszka jest lekko zwężana i podwyższona z tyłu. Ma także charakterystyczny, opływowy kształt. Ze względu na aerodynamiczną formę decku, na desce można się poruszać po płaskim podłożu dużo szybciej niż klasyczną deskorolką. Trzeba jednak wiedzieć, że fiszka to deska do jazdy miejskiej. Na pochyłym terenie duża deska rozwija większe prędkości.

Czym różni się fishboard od tradycyjnej deskorolki?

Rozmiar i kształt fiszki to niejedyne cechy, które różnią fiszki od deskorolki longboard. Fishka – w przeciwieństwie do longboardu – jest wykonana z tworzywa sztucznego. To dlatego jest bardzo lekka, łatwa w utrzymaniu w czystości, a jednocześnie jest niezwykle wytrzymała. Na decku z tworzyw sztucznych łatwo się poślizgnąć, więc fiszki są pokryte różnorodnymi strukturami, które minimalizują ryzyko.

Kolejna różnica pomiędzy fishboardem a standardową deską, to cena. Fishki są znacznie tańsze niż longboardy. W sklepie internetowym można kupić fiszki za około 100 złotych. To doskonały wybór, jeśli dopiero rozpoczynamy swoją przygodę z jazdą na desce. Klasyczna deskorolka to koszt ok. 300 złotych. Jak widać, na fishkę musimy przeznaczyć znacznie mniej.

Gdzie kupić fishkę?

Fiszki najlepiej kupować w sprawdzonych sklepach internetowych. Po pierwsze, mamy wtedy bardzo duży wybór, po drugie, czekają na nas atrakcyjne ceny. Jeśli nie wiemy, czy jazda na fiszce jest dla nas, nie ma sensu wydawać sporych sum. W ofercie online czekają profesjonalne fiszki, na które nie musimy przeznaczać sporego budżetu. Dodatkowym plusem jest wielość wzorów i kolorów. Każdy znajdzie fiszkę dla siebie.