Jak dobrać spodnie narciarskie?

Nawet najlepszej jakości spodnie narciarskie nie spełnią swojej roli, jeśli nie będą odpowiednio dobrane. Rozmiar musi być dopasowany, a jednocześnie trzeba zadbać o to, aby spodnie na narty gwarantowały swobodę ruchu. Na szczęście istnieje kilka wytycznych, dzięki którym łatwiej będzie wybrać idealny model. Jak dobrać spodnie narciarskie? Wyjaśniamy!

Spis treści:

  • Jak dobrać spodnie narciarskie damskie i męskie?
  • Jak dobierać spodnie narciarskie?
  • Dobór spodni narciarskich

Z wpisu dowiesz się, jak odpowiednio dobrać spodnie narciarskie, aby zagwarantowały komfort na stoku.

Jak dobrać spodnie narciarskie damskie i męskie?

Dobre spodnie narciarskie to takie, które są dopasowane do ciała, a jednocześnie gwarantują swobodę ruchów. Większość producentów proponuje standardową rozmiarówkę, czyli XS, S, M, L, XL, XXL itd. Dodatkowo warto jednak sprawdzić tabelę wymiarów. Najczęściej potrzebny będzie wzrost, obwód klatki piersiowej, obwód w pasie, obwód bioder, długość nogawki. W tabeli sprawdź, jakiemu rozmiarowi odpowiadają Twoje wymiary.

Jak dobierać spodnie narciarskie?

Spodnie narciarskie są podzielone na damskie i męskie. Nie jest to bez znaczenia. Spodnie są odpowiednio dopasowane do budowy anatomicznej. Różnią się także kolorami. Obecnie do wyboru jest niemal cała paleta barw. Dobrym wyborem dla osób, które chcą wymieniać się spodniami z partnerem, są modele unisex. Pasują zarówno na kobiety, jak i mężczyzn. Są jednak nieco szersze niż standardowe damskie spodnie narciarskie. W ofercie są również dostępne spodnie dziecięce.

Dobór spodni narciarskich

Zarówno modele dla dorosłych, jak i dla dzieci, są wyposażone w membrany mikroporowate orz hydroprofilowe. Nie przepuszczają wiatru, są wodoodporne, a jednocześnie pozwalają skórze oddychać. Spodnie narciarskie z membraną hydroprofilową są stuprocentowo odporne na wodę. Z kolei wentylacja działa, gdy w wyniku różnicy temperatur powstaje różnica ciśnień. Model ten sprawdzi się lepiej podczas jazdy w chłodniejsze dni. Wentyluje nieco słabiej niż modele z membraną porowatą.

W ofercie można znaleźć jednak wiele rozmaitych modeli spodni narciarskich damskich, męskich, dziecięcych. Sklep internetowy jest dobrym wyborem. To właśnie tutaj czeka największy wybór spodni na narty w promocyjnych cenach.