Jakie narty kupić za 1000 zł?

Nie ulega wątpliwości, że jednym z najważniejszych elementów, które wchodzą w skład narciarskiego wyposażenia, są narty. Oprócz nich kupujemy kombinezon, kask, gogle, rękawice, kijki, buty. Na wybór nart warto przeznaczyć nieco więcej czasu, gdyż tylko te odpowiednio dobrane zagwarantują nam komfort i bezpieczeństwo na stoku.

Przy wyborze nart bierzemy pod uwagę kilka czynników:

  • własne umiejętności,
  • technikę jazdy,
  • stopień zaawansowania,
  • miejsca, w których zamierzamy używać nart, np. profesjonalne lub amatorskie stoki narciarskie.

Narciarstwo nie jest tanim sportem, dlatego wielu narciarzy zwraca uwagę na cenę nart. Dobra wiadomość jest taka, że można kupić naprawdę dobre narty, które sprostają wszelkim oczekiwaniom do 1000 zł.

Jak wybrać właściwe narty?

Warto początkowo zapoznać się z różnorodnymi rodzajami nart, zanim skupimy się na konkretnych modelach oraz ich cenach. Wśród typów nart można wyróżnić: easycarver, all mountain, allround, race, freeride, crosscarver, twintip-freestyle, narty skitourowe, narty damskie czy młodzieżowe.

Różnice pomiędzy typami nart można dostrzec przede wszystkim w szerokości i długości, materiałach, rodzajach wiązań, sposobie wykonania. Ważne jest także występowanie rockeru, czyli formy wyprofilowania, która polega na uniesieniu przodu oraz tyłu nart. W wyniku tego zabiegu sfera kontaktu ze śniegiem znajduje się w centralnej części narty, skraca to czynną długość krawędzi i ułatwia skręcanie.

Modele nart do 1000 zł

Narty Volkl Rtm 73 + wiązania vMotion 10 GW – 990 zł – gwarantują swobodną jazdę na trasie, jak i poza nią. Wyposażone są w technologię Progressive, co łatwo inicjuje skręt. Ogromnym plusem jest także stabilność przy dużych prędkościach. Narty te będą doskonałe do szlifowania umiejętności narciarskich.

Narty Volkl Flair 73 + wiązania 3Motion TP light 10.0 Lady – 990 zł – narty z lekko podniesionym dziobem, który ułatwia inicjowanie skrętu przy małych prędkościach. Będą idealnym wyborem dla początkujących. Pozwalają na dynamiczną jazdę przy jednoczesnym pewnym trzymaniu krawędzi.

Narty Fischer Comp Pro + wiązania RS 9 Slr – 990 zł – narty zjazdowe przeznaczone do jazdy rekreacyjnej, a także dla średniozaawansowanych narciarzy. O trwałość i bardzo dobrą wydajność dba drewniany rdzeń. Dopasowanie wiązania do długości buta umożliwia dwuczęściowa płyta SLR2.

Jak widać zakup wysokiej jakości nart do 1000 zł jest możliwy. Co więcej, możemy cieszyć się komfortowymi zjazdami bez rujnowania domowego budżetu.