Jaki kask rowerowy?

Kask rowerowy to należy do niezbędnych akcesoriów zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Oczywiście ma swoich przeciwników i zwolenników. Nie ulega jednak wątpliwości, że zakładanie kasku ma swoje uzasadnienie. Na pytanie – czy warto jeździć w kasku – istnieje tylko jedna odpowiedź – oczywiście, że tak. Przede wszystkim może uratować on nasze zdrowie, a nawet życie. Szczególnie istotne jest pokazanie najmłodszym, że noszenie kasku ma sporo plusów i dlatego nie warto z niego rezygnować.

Jaki kask rowerowy dla dziecka?

Wybierając kask dla dziecka, trzeba zwrócić uwagę na szereg czynników. Najważniejszy z nich to rozmiar kasku. By go poznać, wystarczy zmierzyć obwód głowy dziecka ok. 1-2 centymetry nad oczami. Później dobieramy kask z odpowiednim zakresem rozmiarów. Jeśli chcemy, aby kask posłużył możliwe jak najdłużej, warto od obwodu głowy dziecka odjąć 1-1,5 cm, a następnie wybrać kask, który będzie mieć minimalny obwód na tym poziomie.

Jaki kask rowerowy dla 2 latka

Wybierając kask dla dwuletniego dziecka, trzeba pamiętać, że liczy się przede wszystkim jego bezpieczeństwo i wygoda. Istnieją kaski, które posiadają ciekawe nadruki, np. z postaciami z bajek. Oczywiście dziecko pewnie będzie chętniej je zakładać, jednak dla rodzica ważne jest to, czy kask rowerowy spełnia wszystkie wymagania.

Jaki kask rowerowy do 200

Polecanym kaskiem do 200 zł jest Giro Section Matt Blue. Kask ten wyróżnia się niską masą, posiada skorupę z poliwęglanu w technologii in-mold z wkładką EPS oraz 8 otworów wentylacyjnych.

Jaki kask rowerowy do 300

Świetnym wyborem w tym przedziale cenowym będzie kask rowerowy Bell Event Xc Mips Matt Blk. Nie tylko zachwyca on unikatowym designem, ale także doskonałymi funkcjami. Posiada system łatwego dopasowania kasku, otwory wentylacyjne nad brwiami, demontowany daszek, który zwiększa widoczność podczas jazdy między drzewami.

Jaki kask rowerowy dla rocznego dziecka

Dla rocznego dziecka wybieramy przede wszystkim lekki kask rowerowy, który posiada sporo otworów wentylacyjnych. Zwracamy uwagę na to, by kupować go wyłącznie w specjalistycznych sklepach. Kaski z marketu, choć są tanie, mogą nie spełniać swojej roli. Ceny dobrych kasków zaczynają się od ok. 80 złotych.

Jaki kask rowerowy do 100 zł

Dobrej jakości kaski można kupić już za ok. 80 zł. W tym przedziale cenowym dobrą propozycją jest Bell Faction Classic Mat Blk. To klasyczny kask rowerowy, który sprawdzi się dla każdej osoby aktywnej sportowo. Jest wygodny, a jednocześnie zapewnia świetną ochronę.

Jaki kask rowerowy polecacie

Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na pytanie, jaki kask wybrać. Oczywiście są parametry, na które koniecznie zwracamy uwagę, jednak każdy będzie oczekiwał od kasku czegoś innego. Na szczęście w sprawdzonych sklepach sportowych można znaleźć kaski rowerowe, które wyróżniają się ciekawym designem i dobrymi parametrami.
Jaki kask rowerowy dla dziecka kupić

Kask dla dziecka musi mieć także odpowiednią wentylację. Zamknięte kaski sprawiają, że główka maluszka będzie szybciej się pocić. Nie tylko psuje to komfort jazdy, ale także zniechęca malca do korzystania z roweru. Koniecznie trzeba wybrać kask, który posiada dużo otworów wentylacyjnych.

To, co jest istotne, to także waga. Im lżejszy będzie kask, tym lepiej. Ma to ogromne znaczenie szczególnie w przypadku małych dzieci. Zbyt ciężki kask obciąża kark maluszka i odbiera komfort jazdy.

Jaki kask rowerowy damski

Istnieje mnóstwo kasków rowerowych, które wyróżniają się ciekawym designem, a jednocześnie wyróżniają się bardzo dobrymi parametrami. Przykładem może być kask Bell Faction Pink w różowym kolorze, który wygląda stylowo, zapewnia odpowiednią wentylację i posiada gąbki regulujące w zestawie.

Jaki kask rowerowy dla 1,5 rocznego dziecka

W tym przypadku kierujemy się podobnymi zasadami, jak w przypadku wyboru kasku dla dwulatka. Należy dodatkowo pamiętać, że nie wybieramy kasku, kierując się wyłącznie ceną. Chodzi przecież o bezpieczeństwo naszego maluszka, a na nim się nie oszczędza.