Co zabrać ze sobą na narty?

Wyprawa na narty wymaga odpowiedniego przygotowania – zarówno pod względem wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej, w tym rzeczy, które ze sobą zabierzesz na stok. Jeśli jesteś początkującym narciarzem, przygotowaliśmy dla Ciebie mały poradnik na temat tego, co zabrać ze sobą na narty (oprócz samych nart rzecz jasna). Zapraszamy do czytania!

1. Kominiarka

Kominiarka na narty to świetna opcja dodatkowego ogrzania głowy. Wówczas zakłada się ją pod kask. Kominiarka powinna być przylegająca i wykonana z gładkiego materiału, który „nie gryzie”. Wybierz taką, która jest wykonana z materiału termicznego – nie tylko będzie chronić Cię przed zimnem, ale także zapewni odpowiednią wentylację. Warto zabrać ze sobą na narty kominiarkę również dlatego, że sprawia, iż kask nie ociera się o skórę, co zwiększa wygodę jego użytkowania. Postaw na model z odsłoniętym nosem lub odsłaniający zarówno nos, jak i usta – będzie Ci się lepiej oddychać podczas jazdy.

Doskonałą kominiarkę na narty znajdziesz tutaj: https://silesiasport.pl/sklep/akcesoria/kominiarka-apo-segur-camo/.

2. Plecak

Plecak to ważna rzecz, nawet jeśli wybierasz się na narty tylko na jeden dzień – w końcu musisz gdzieś pomieścić przekąski, gogle, kominiarkę, krem z filtrem i rzeczy osobiste. Wielkość plecaka powinieneś zatem dostosować do długości pobytu w górach oraz liczby rzeczy, którą ze sobą zabierasz. Pamiętaj też, że im mniejszy i mniej naładowany plecak, tym jazda na nartach będzie bardziej komfortowa. Jeżeli więc wybierasz się na jednodniowy wypad na narty, na pewno wystarczy Ci niewielki plecak o pojemności do 30 l. Zwróć uwagę na to, czy ma paski, dzięki którym można przypiąć do niego narty podczas zejść ze stoku.

Idealna propozycja plecaka na narty dla pań: https://silesiasport.pl/sklep/akcesoria/plecak-apo-hulla/.

3. Gogle

To właśnie gogle stanowią barierę dla oczu przed słońcem, wiatrem czy śniegiem, ale także chronią twarz przed plamami, odparzeniami czy odmrożeniami. Powinny zapewnić właściwy kąt widzenia wynoszący około 160 stopni. Jeśli dopiero chcesz zakupić gogle, wybierz takie z możliwością regulacji. Pod uwagę weź także takie parametry, jak kolor i liczba soczewek, kategoria filtru, poziom przepuszczalności światła, system wentylacji oraz czy posiadają powłokę przeciw smugową.

Znakomite gogle na wypad na narty znajdziesz pod tym linkiem: https://silesiasport.pl/sklep/akcesoria/gogle-narciarskie-snowboardowe-bob-bubble-mint/.

Mamy nadzieję, że nasz mały poradnik rozwiał Twoje wątpliwości i już wiesz, co zabrać ze sobą na narty. Udanej jazdy!